Naujausios odos priežiūros tendencijos

Po karštos vasaros atvėsus orams kitokios priežiūros reikia ir jūsų veido odai, tad kosmetinių atnaujinimas – neišvengiamas. Užduotis – ne iš lengvųjų, nes kosmetikos lentynos mirga produktų įvairove. Į kokias kosmetikos produktų naujienas bei pasaulines tendencijas verta atkreipti dėmesį šį rudenį, pataria „Biok laboratorijos“ naujų produktų specialistė Gintarė Mykolaitienė. Kaip vieną didžiausių tendencijų ji išskiria miesto kosmetiką – taršos įtaką odai mažinančias priemones.

1. Odą regeneruojanti kosmetika su vitaminu C. Šis vitaminas skaistina veido odą, apsaugo nuo raukšlių susidarymo, suteikia elastingumo, stabdo priešlaikinį odos senėjimą, šviesina pigmentines dėmeles, skatina odos ląstelių gyvybingumą. Skaitant kremo sudėtį, verta atkreipti dėmesį į tarp ingredientų paminėtą vitamino C formą – veiksmingiausia yra magnesium ascorbyl phosphate ir sodium ascorbyl phosphate. Būtent šių formų vitaminas C lengvai pernešamas ir įsisavinamas į odą.

2. Kremas – kaukė nakčiai. Jų naudojimas paprastas, o nauda – efektyvi. Nuo įprastos kaukės ši skiriasi tuo, kad nereikia jos nuplauti. Einant miegoti tokią kaukę tereikia užsitepi ant veido, patartina naudoti kiek gausiau, nei įprasto kremo. Per naktį kremas – kaukė, kurio sudėtyje yra daug naudingų vitaminų, aktyvių medžiagų, regeneruoja, stangrina odą, prisotinta ją maitinamųjų bei drėkinamųjų medžiagų. Ryte jausite, kad oda pamaitinta, stangresnė, švytinti.

3. „Anti-pollution“ (taršos įtaką odai mažinanti) kosmetika, kitaip dar vadinama„Urban“ (miesto). Tai kosmetika kovojanti su miesto tarša. Pastaruoju metu vis labiau bandoma apsisaugoti nuo įvairiausių miesto taršos šaltinių, kurių gausu mūsų kasdienybėje – anglies dvideginio, išmetamų automobilių ir gamybinių įmonių dujų, šiukšlių, nesveiko gyvenimo būdo (pvz. rūkymo, kuris labiausiai įtakoja odos išvaizdą), netgi saulės spindulių.

Gaminant taršą mažinančią kosmetiką naudojami iš gamtos ir augalų išgauti įvairūs ekstraktai, turintys stiprių antioksidacinių savybių, kurios apsaugo nuo aplinkos taršos. Pavyzdžiui, kininis citrinvytis kovoja su laisvaisiais radikalais, ramina bei stiprina odos barjerą, palaiko jos vientisumą. Tokia kosmetika pasižymi ir senatvę lėtinančiomis, drėkinančiomis bei kitomis, papildomų naudų odai suteikiančiomis savybėmis.

4. Neįprastų tekstūrų, malonias emocijas teikianti kosmetika. Vis daugiau vietos kosmetikos lentynose užima malonius pojūčius teikiantys gaminiai: burbuliuojančios kaukės, produktai su emocijas keliančiais kvapais, neįprasta forma pateikiami prausikliai (pavyzdžiui, aliejinis prausiklis virstantis emulsija), netradicinių emulsijų kremai. Taigi, ne tik kosmetikos pakuotės tampa vis patrauklesnėmis, bet ir produktų tekstūros. Žaismingumas, malonumas naudoti produktą, patiriama emocija yra vis svarbesnis faktorius, kodėl norima rinktis tam tikrą kosmetikos priemonę.

5. Natūrali kosmetika. Produktas savo sudėtyje turintis didelį procentą (ne mažiau kaip 75 proc.) natūralių ingredientų, yra pozicijų jau kurį laiką nežadanti užleisti kosmetikos tendencija.

Natūrali kosmetika būna dviejų tipų – nesertifikuota ir sertifikuota. Skirtumas tarp jų yra tas, kad natūrali nesertifikuota kosmetika – tai gamintojo atsakomybė būti sąžiningam ir pateikti kokybišką produktą. Įsigydami sertifikuotą kosmetiką esate tikri, kad tai natūrali kosmetika, kurios gamyboje nenaudojami neleistini konservantai. Sertifikatai įpareigoja griežtai laikytis ir kitų reglamentuotų reikalavimų, o kiekvienas nuokrypis bus labai greitai pastebėtas sertifikatų išdavimą kontroliuojančių įstaigų.