Vestuvių planuotoja Laura Vagonė: „Kai nedėlioji visko į griežtus grafikus, gyvenime atsiranda daugiau poezijos“

Atrodytų, vasara – tai metas, kai vestuvių planuotoja Laura Vagonė (37) turėtų suktis kaip voverė rate. Tiksliau, kaip lapė, mat taip ją dėl kažkada turėtų raudonų plaukų mėgsta vadinti bičiuliai. Tačiau vestuvių planavimo paslaugų įmonės „Lapės vestuvės“ įkūrėja net ir šiuo metų laiku sugeba neskubėti ir gyventi šia akimirka, mat spontaniškumas – vienas iš šios žavingos moters gyvenimo variklių.

Laura tikina, kad tiesiog dievina savo darbą. Taip yra ne tik dėl to, kad mėgsta planuoti, organizuoti ir koordinuoti vestuves, bet ir todėl, kad jos darbe visada yra vietos spontaniškumui.

„Mano darbas – nuostabus. Jame visiškai nėra rutinos. Aišku, yra įsipareigojimų, terminų, nežmoniškai daug streso ir panašiai, bet grafikas gana lankstus, kad netrūktų vietos netikėtumams. Aš kažkokiu stebuklingu būdu sugebu viskam rasti laiko. Daug ką galiu sau leisti ir visiškai nesuku galvos, ką žmonės pamanys. Mano visos dienos yra kitokios ir ryte prabudusi tikrai nežinau, kuo mane nustebins vakaras. Bet tuo gyvenimas ir žavus“, – sako vestuvių planavimo paslaugų įmonės „Lapės vestuvės“ įkūrėja.

Galbūt dėl to stebuklingo mokėjimo visur suspėti Laura teigia dažnai besielgianti spontaniškai. Vis dėlto ji dar niekada nėra spontaniškai nusipirkusi lėktuvo bilieto, tačiau norėtų išbandyti šią avantiūrą.

„Nesu nusipirkusi bilieto į tolimus kraštus likus valandai iki skrydžio, bet galiu pasielgti panašiai. Tarkim, planuoju žiemą vėl nuvažiuoti į Šri Lanką, tačiau visai tikėtina, kad atsidursiu kitame pasaulio krašte. Turiu svajonę kada nors tiesiog nuvažiuoti į oro uostą ir nuskristi ten, kur tuo metu pavyktų gauti bilietus. Man patinka daug ką paleisti pasroviui ir žiūrėti, kas bus. Neseniai bičiulis klausė, kada ir vėl atvažiuosiu į Nidą. Taip paklausė, nes mane pažįsta: sugalvoju, susikraunu daiktus per dešimt minučių ir aš jau ten. Būtent taip įvyko praėjusį savaitgalį. O tada spontaniškai su draugais sutikome saulę, maudėmės nuogi ir vartėmės smėlyje. Ar ne dėl tokių akimirkų gyvename?“ – juokiasi vestuvių planuotoja.

Lengvumo ir žaismingumo, arba kilig, filosofija ji stengiasi vadovautis ir darbe. Žinoma, kai kuriems jaunavedžiams vestuvės yra svarbiausia gyvenimo šventė, todėl jų metu nutikus netikėtumų Laura tampa jaunųjų psichologiniu ramsčiu.

„Visiems savo klientams sakau, kad galima susidėlioti vestuvių dienos eigą minučių tikslumu, bet tam tikriems netikėtumams visada reikia palikti vietos. Tada ne tik neištiks nervinės krizės, kad kas nors vyksta ne taip, kaip suplanavome, bet ir spontaniškumas netgi suteiks daugiau emocijų ir spalvų. Pavyzdžiui, jei trimetis atsisako prie altoriaus nešti žiedus, tai nėra pasaulio pabaiga, neverskime jo – gal jis atsiskleis vėliau ir visus nustebins savo nepakartojamu laisvumu. O jei prapliupo lietus – irgi ne katastrofa. Paprastai netinkamiausiu laiku ir netinkamiausioje vietoje prasidėjęs lietus tik dar labiau suartina į šventę susirinkusius žmones. Gera šventė ne ta, kuri idealiai vyksta pagal planą, o ta, kurioje švenčiama iš širdies“, – teigia Laura Vagonė.

Ji dėkinga, kad jos kasdienybėje yra vietos lengvai gyvenimo tėkmei, kuri apdovanoja nuostabiomis netikėtumų akimirkomis. „Kai nedėlioji visko į griežtus grafikus, lentynas, tada visur atsiranda daugiau poezijos, naujų draugysčių, patirčių, nuotykių ir laisvės“, – nusišypso Laura Vagonė.